Strekov 1075

STREKOV 1075 autentické, prírode verné vína zo Strekova.

V názve firmy sa nachádza dátum prvej písomnej zmienky o obci. Je to symbol, ktorý vyjadruje vernost tradíciám, prírode a hodnotám v pestovaní hrozna a v tvorbe strekovského vína. Naša rocná produkcia je 30 000 fliaš v štyroch líniách – corpus, classic, terroir, špecial.
Hospodárime na 12-tich hektároch vinohradov v ekologickom režime. Obrábame 5 ha kolíkového vinohradu, preferujeme staré odrody – Rizling vlašský, Veltlínske zelené, Modrý portugal, Frankovka modrá a Svätovavrinecké.
Venujeme sa aj novým odrodám – Dunaju, Devínu a Alibernetu.Vinohrady sa nachádzajú na terasách Pohronskej pahorkatiny. Svojskú mikroklímu vytvárajú najmä rybníky, močaristý potok a tiež blízkosť Dunaja. Horná vrstva pôdy je ílovito-hlinitá vyvynutá na morských usadeninách, pieskovcoch a vápencových žilách. Hlbšie vrstvy pôdy pozostávajú zo žltého a modrosivého ílu. Vinohrady obrábame rucne, v pivnici víno kvasí bez zásahov, v sudoch a v otvorených kadiach.
Dlhé vyzrievanie na sedimente bez síry je zárukou vín so silným terroirovým charakterom. Štýl vín vyrábaných nakvášaním na šupkách – tzv. orange wine, vyzrievané pod flórom a plnené spolu so sedimentom, predstavujú návrat k najstarším spôsobom výroby. Vína HEION, PORTA a NIGORI pôsobia svojím tichým archaickým nádychom
osviežujúco vo svete „hlucných“ moderných vín.

Kontakt:
Strekov 1075
Hlavná č. 1075
941 37 Strekov
Slovenská republika
Mobil: +421 905 649 615
+421 905 723 924
E-mail: info@strekov1075.sk
web: www.strekov1075.sk