Kasnyik

KASNYIK rodinné vinárstvo zo Strekova.

Naše vína vnímame ako produkt remeselníckej práce. Ako každý poctivý remeselník, aj my si starostlivo vyberáme základný materiál, v našom prípade je to hrozno. Každú fázu našej práce robíme vlastnými rukami. Naše vína nedorábame vo veľkom, pretože najdôležitejšia je pre nás kvalita, a nie kvantita. Jedinečnosť naších vín má svoj pôvod vo vinohradoch a v strekovskej pôde. Odmietame používanie rôznych pomocných látok, ktoré uniformizujú jedinečnosť našej rodnej pôdy a tak znižujú jej hodnotu.
Pracujeme na rodinnom majetku s aktívnou spoluprácou rodiny. V súčastnosti obhospodarujeme približne 5 ha. vlastných a prenajatých vinohradov. Určiť začiatok nášho vzťahu k hroznu a vínu, ako aj založenie našej pivnice je veľmi ťažké, lebo okolo rodinného sadu a pivnice pracujeme od nášho detstva.

Myšlienka pripraviť naše vlastné víno a plniť ho do fliaš, dozrela v rokoch 2004-2005 Po prvých pokusoch mávať krídlami bolo naše prvé samostatné víno spojené s ročníkom 2006. Ozajstná zmena pohľadu na život našej pivnice nastala v roku 2008 na základe rastúcich skúseností. Zvolili sme si cestu, ktorej stredobodom boli prírodné podmienky, prírode blízke pestovanie hrozna a príprava vína, založená na tradičných metódach.

Práve preto vylučujeme používanie akýchkoľvek cudzích látok ako sú kvasinky, enzýmy a rôzne preparáty ktoré hoci uľahčujú život vinára, vnášajú do vína cudzie tóny a skresľujú pravý charakter Strekovského terroir

Kontakt:
Kasnyik rodinné vinárstvo s.r.o
Strekov č.1117
941 37 Strekov
Slovenská republika
Mobil: +421 903 251 950
+421 907 111 111
E-mail: kasnyiktg@gmail.com
web: www.kasnyikwine.sk